Haşere Kontrol
Haşerelerle Mücadele

Pest kontrol ne anlam ifade eder ve hangi amaçla uygulanır?
Gezinen haşereler,uçan haşereler ve kemirgenlerin biyolojik,kimyasal yöntemlerle ortadan kaldırılması ya da minimum seviyede kalması sağlanarak sağlıklı bir ortamda hayatımızı sürdürmemiz amaçlanır. Yapılan bu çalışmalara pest kontrol ya da Türkçemiz karşılığı ile haşere kontrol olarak adlandırılmaktadır.Yaşadığımız ortamda sağlığımızı tehdit edebilecek mikroorganizmaları getirerek gıda maddelerimize çeşitli yollarla bulaştıran bu tür canlılar insan hayatında bir çok risk teşkil ederler.

FARMAPEST,dünyada gelişen tüm yenilikleri takip ederek yaptığı bilimsel çalışmalar doğrultusunda sürekli kendisini yenileyerek iç ve dış mekanlarınızdaki haşere problemlerinizde uygulanacak en iyi yöntemi seçer ve bu istenmeyen konukların ortadan kalkması için sağlıklı çözümler sunar.

Güçlü ve güvenilir ekibiyle profesyonel haşere ilaçlama firması FARMAPEST ev ve işyerlerinizde herhangi bir haşere ya da kemirgen problemi yaşıyorsanız eğer öncelikli olarak sağliğınızı göz önünde bulundurarak günlük hayatınız kesintiye uğramadan pest mücadelesini gerçekleştirir.

Sağlık bakanlığı biyosidal ürünleri uygulama izin belge ve yetkisine sahip FARMAPEST iç ve dış alanlarınızda yaptığı çalışmalar doğrultusunda edindiği bilgileri sizlerle paylaşarak rapor halinde siz değerli müşterimize sunmaktadır.

İnsan sağlığı bizler için çok önemlidir Sağlık bakanlığından izinli ve Dünya sağlık örgütü tarafından kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmeyen kalıcılığı ve kalitesi yüksek pestisitler kullanıyor olmamız servis sorumlularımızla birlikte ekibimizde bulunan tüm çalışanlarımız kullanılan pestisitler ve malzemeler hakkında periyodik eğitime tabi tutulurlar.

FARMAPEST daima işletmenize karşı spesifik çözümler ile birlikte teknik ve düzen tabanlı denetimlerini gerçekleştirerek kendi profesyonel ekibinin yanında sizler içinde eğitim seminerleri düzenler ve yapılan hizmet kalitesini bilinçli bir şekilde güçlenmesini sağlamaya çalışır.

HAŞERE KONTROLÜNDEKİ MUHTEMEL HEDEFLER

* Hamamböcekleri
* Kemirgenler
* Karıncalar
* Pireler
* Örümcekler
* Gümüşcün
* Çiyan
* Akrep
* Kene
* Akar
* Sinek
* Sivrisinek
* Güve
* Ağaç Kurdu

HİZMET SUNDUĞUMUZ SEKTÖRLER

* Gıda Üretim Fabrikaları
* İlaç Fabrikaları
* Sağlık Kuruluşları (Hastaneler,Sağlık ocakları)
* Alışveriş Merkezleri
* Cateringler (Yemekhaneler)
* Restaurantlar
* Eğitim Merkezleri (Okul,Dershane,Kurs)
* Siteler
* Kurumsal Şirketler
* Spor ve Eğlence Merkezleri
* Oteller
* Kongre merkezleri
* Güve
* Konutlar

FARMAPEST periyodik servislerinin ardından sizler için özel olarak hazırladığı klasör içerisine bu raporları düzenli olarak ekler.
Bu periyodik raporlar herhangi bir taramada sağlık bakanlığı ve tarım il müdürlüklerinin yaptığı rutin kontrollerde artı puan almanızı sağlar.Firmanıza özel olarak hazırlanmış klasör içeriğinde kullanılan ilaçlar hakkında içerik (msds) ve güvenlik bilgileri dışında sağlık bakanlığından izin ve yetkilerimizi gösterir biyosidal ürün izin uygulama belgeleri ve raporlarda sürekli olarak güncellenir.Size sadece yetkililer istediğinde klasörü teslim etmek kalır.

Konut ilaçlamalarında edindiğimiz deneyimler bize gördüğünüz birkaç böceğin belkide binlercesini işaret ettiğini göstermektedir.
Nedeni ise böcekler ışığı sevmezler ve karanlıkta gezinirler.Gece ortaya çıkarlar ve sabahın ilk ışıklarında konakladıkları yerlere tekrar dönerler.

Böcekler ve Kemirgen canlılar hızla ürerler.
Haşereler yaşamak için çok az su ve yiyecekle hayatta kalabilir.Haşerelerin giremeyecekleri yer yoktur.Bir soda şişesi üzerinde yumurta bırakabildikleri gibi alışverişten eve gelirken getirdiğiniz poşetlerin üzerinde,evcil hayvanlarınızı üzerinde ya da pencerenizden duvarlarınızdaki yarık ve çatlaklardan çok rahat sızabilirler.

Evimize girmiş ve yerleşmiş olan hamamböceği türünde böcekler milyonlarca yıl hayatta kalmayı başararak bu günlere kadar gelmişler ve yaşadıkları çevreye adapte olmayı başarmışlardır.Dışarıdan aldığınız ilaç sadece bir kısmına müdahale etmenize yarar ama asla kesin sonuç alamazsınız.Kullandığınız kimyasalın dozu ve etki edeceği haşere türü doğru noktalarda uygulanışı doğru sonuçlar verir.

Uygulanan pestisitler belirli bir süre etkili olmaktadır ulaşılamayan noktalarda bulunan yumurtaların ortadan kaldırılamayışı sebebiyle tekrar eden böcek istilaları kaçınılmazdır o nedenledir ki sürekli ve uzun vadede kontrolü FARMAPEST gibi profesyonel bir firmaya vermek doğru olacaktır.Uzmanlarımız geçiş noktalarını ve nerede konuşlandıklarını iyi bildikleri için evinizde önceden bir inceleme yapmaları gerekir bu incelemenin ardından sizi bilgilendirmek amaçlı elde edilen bilgiler bir rapor halinde sizlere sunulur.

Yapılması istenen önlemler ve garanti kapsamı incelemenin ardından karşılıklı olarak karar bağlanır.
Yapılan her servisin ardından hangi uygulama yöntemlerinin kullanıldığı ve kullanılan kimyasalın dozu,miktarı,msds bilgileri rapor halinde sizlere sunulur.

Periyodik anlaşma gerçekleştiğinde yapılan sözleşmenin ardından böcekle karşılaşıldığında yapılan servis harici ekstra servis ücretsiz olarak gerçekleştirilir.
Uygulama zamanını siz belirlediğiniz için servislerimiz o saate göre çalışmalarına başlayacaktır o nedenle çalışmanızda ya da günlük hayatınızda herhangi bir aksama yaşamayacaksınız.
Pest Control